Spis tematów

Rozdział


Ostatnia aktualizacja:
2023-05-02 19:55:35
10 Najnowszych!

Uwaga:
Widzisz braki w manualu? Pomoz go tworzyc! Kliknij tutaj aby dodac swoja propozycje wpisu!

Top 5 autorow:
1. jimbojim (21)
2. Erohoz (18)
3. Pink_Panthera (15)
4. Tabgninrom (9)
5. Findan (9)

Pytania:

Co dają cechy (siła, zręczność, inteligencja)?
Co to jest kreator świata?
Czy trzeba komuś podawać hasło do postaci ?
Czym jest multi? Jak uniknąc bana za multi?
Dostalem link aktywacyjny, mam kliknac na niego ale nie moge, co robic?
Jak wykonać pierwsze zadanie?
Jak zacząć grę?
Jak zmienić obraz/avatar
Ktoś napisał prośbę o moje hasło. Powiedział że jest Adminem.
Podręczny zestawik kodów do profilu
Skróty stosowane w Grze
Szlachectwo, a co to w ogóle ?
Za co najłatwiej dostać karę?

Odpowiedzi:

Co dają cechy (siła, zręczność, inteligencja)?
Siła - zwiększa limit punktów życia (maksymalna ilość po pełnej godzinie do x2 hp, np 40/20 - 130/65), obrażenia jakie zadajesz i zmniejsza otrzymywane obrażenia.
Zręczność - zwiększa szanse na trafienie przeciwnika i uniknięcie jego ciosu
Inteligencja - zmniejsza otrzymywane obrażenia (redukuje je o więcej niż w przypadku siły)

^Do góry

Co to jest kreator świata?
Kreator świata to coś, w czym możesz stworzyć własny quest bądź komunikat z exploracji.

^Do góry

Czy trzeba komuś podawać hasło do postaci ?
Nikomu nigdy nie podajemy haseł do naszych postaci !
Admini jeśli chcą, to mogą nam zmieniać bez problemów hasło.
Uważajcie nie nabierajcie się na PW w tej sprawie a zwłaszcza jak maja typowe domeny @interia.pl, @o2.pl itd. oni maja swój serwer i swoja domenę @ccrpg.pl.

^Do góry

Czym jest multi? Jak uniknąc bana za multi?
Główna zasada jaką kierują się moderatorzy jest to, że jako multi określane jest przesylanie itemów miedzy kontami z tego samego IP. W przypadku, gdy wiesz że grasz np. z bratem/siostrą z tego samego komputera lub z tego samego IP, należy to zgłosić do obsługi. Zostanie wtedy zarejestrowane jako multi, oraz zostanie wprowadzona blokada interakcji między tymi użytkownikami. Konta takie niepodlegaja karze za multi (oczywiście o ile nie występują inne konta z tego samego ip, z niedozwolonymi operacjami.)

^Do góry

Dostalem link aktywacyjny, mam kliknac na niego ale nie moge, co robic?
Zaznacz link i wklej do przeglądarki internetowej. Możesz napisać do adminów. Maile podane są : [link]

^Do góry

Jak wykonać pierwsze zadanie?
Po przyjęciu zadania na pewno najdzie Cię ochota na zabicie tych szczurów. Nic prostszego. Należy upewnić się, że posiadamy jakiś mieczyk i zbroję (możemy je kupić za kasę, którą dostajemy na start) no i oczywiście, że są założone. Aby wyjść z miasta klikamy na "Miejski Portal" (znajduje się po prawej). Następnie klikamy na tekst: "Jesteś teraz w mieście! Użyj townportal i przenieś się do swojej ostatniej lokacji w świecie zewnętrznym!". Powinniśmy teraz być na zewnątrz. Można to stwierdzić po pojawianiu się napisu "Lokalizacja : OutWorld" (u góry na środku). Teraz klikamy na napis "Eksploracja" (u dołu z lewej). Pojawi się małe okienko i można sobie łazić. Polecam pochodzić sobie trochę w kółko. Szczury na pewno Cię znajdą. Do miasta wracamy w podobny sposób. Potem wystarczy tylko zameldować wykonanie zadania i gotowe! Powodzenia :D

^Do góry

Jak zacząć grę?
Sprawa jest niezwykle prosta. Gra polega na rozwijaniu swojej postaci którą stworzyłeś podczas rejestracji. Robisz to za pomocą walki z innymi graczami bądź z botami na Wyspie. Aby walczyć musisz znaleźć sobie kogoś, kogo możesz zaatakować. Po lewej stronie masz link "Poszukaj chłopców do bicia". Gdy go klikniesz pojawi się lista graczy których jesteś w stanie zaatakować. Możesz przed "uderzeniem" zobaczyć ogólne informacje o graczu klikając "zobacz profil" albo od razu go zaatakować klikając "zaatakuj". Za przegraną walkę tracisz całe HP (zdrowie), które posiadałeś, za wygraną walkę dostajesz kasę (złoto) oraz punkty XP - ich akualny stan widzisz na górze strony zaraz pod rysunkiem obok symbolu:


Masz tam również pokazany stan twojego zdrowia HP (prawie każda walka wiąże się z utratą zdrowia, które warto zregenerować przed kolejnym atakiem, patrz apteka) oraz wartość energii czyli punktów ruchu. Jeżeli przeprowadzisz odpowiednią ilość walk awansujesz na kolejny level i dostajesz do przydzielnia 5 punktów do swoich cech (siła, zręczność i inteligencja) oraz jeden punkt do przydzielenia do umiejętności.
Swojego bohatera/siebie możesz także ubierać i wyposażać (menu Schowek / uzbrojenie po prawej na górze pod twoim loginem) Masz do dyspozycji: broń, zbroję, tarczę, hełm i item. Możesz je znaleźć w Zbrojowni, Odzieży, u Zbrojmistrza Zygmunta oraz w Akcesoriach. Ciekawe rzeczy są dostępne na bazarze i w butikach graczy. Do tych wszystkich elementów masz dostęp w menu po lewej stronie ekranu.

Pozostałych informacji szukaj w innych działach manuala.

^Do góry

Jak zmienić obraz/avatar
W edycji profilu masz dostęp do całego panelu zmian danych osobowych. Istnieje również możliwość wgrania własnego zdjęcia i avatara. Nic prostszego: i w jednym i w drugim przypadku wciskasz "przeglądaj", a następnie wyszukujesz na swoim dysku zdjęcie/avatar, które chcesz dodać. Ostatnim krokiem jest akceptacja przyciskiem "wyślij".
Pamiętaj, że zarówno zdjęcie, jak i avatar muszą mieć dopowiednie rozmiary (wymiary i waga pliku), oraz ich zawartośc jest ściśle określona w regulaminie.
Wskazówka: Jeżeli mimo zmiany avatara/zdjęcia wyświetla Ci się to samo, wystarczy wcisnąć F5.

^Do góry

Ktoś napisał prośbę o moje hasło. Powiedział że jest Adminem.
Admini nigdy nie proszą o hasło !

^Do góry

Podręczny zestawik kodów do profilu
Przykładowy text: [b][i] Crimson Creation [/b][/i] [h1]text[/h1] - nagłówek 1 stopnia. Można dawać numerki od 1 do 3. [b]text[/b] - pogrubienie tekstu, I - pochylenie, U - podkreślenie [img=https://adres...] - wklejenie obrazka [url=https://adres]nazwa[/url] - link otwierający się w nowym oknie, nazwa to może być obrazek [txtr=https://adresobrazka]blok textu[/txtr] - powtarzające się tło graficzne pod blokiem textu. [box atrybuty:wartosc; ...]blok textu[/box] - ustawienie atrybutów blokowi textu. Tutaj można dawać CSSowe style. Przykłady: [box background:black; color:red; height:100%]...[/box] - spowoduje zmianę koloru całej strony (height:100%) na kolor czarny (background:black), a text pisany będzie koloru czerwonego (color:red). [box margin:20px; padding:10px; border:1px solid yellow]...[/box] - blok będzie mieć 20 pixeli marginesu ze wszystkich stron (margin:20px), zółtą ramkę o szerokości 1 pixela (border:1px solid yellow), a text wewnątrz tego bloku będzie odsunięty o 10pixeli od ramki (padding:10px). Dostępne atrybuty: background:___; zmiana koloru tła, można pisać angielskie nazwy jak red, black, blue, yellow albo kolor HTMLowy jak #A0A0FF color:___; zmiana koloru textu, kolor j.w. margin:___; margines zewnętrzny, np. 10px padding:___; odstęp wewnętrzny, np. 5px. Uwaga, padding źle działa jeśli jest ustawiony width lub height, tzn inaczej wygląda w IE a inaczej w FF. Wtedy lepiej użyć 2 boxów jeden w drugim i 2 razy margin ustawić. border:___; ramka wokół bloku, np. 2px solid yellow - 2px to grubość, solid to styl (solid=ciągła linia), yellow to kolor opisany już powyżej height:___; wysokość bloku, można ustawić 100% wtedy jest blok na cała wysokość okienka width:___; szerokość bloku, domyślnie jest 100%, więc zwykle się jej nie zmienia

^Do góry

Skróty stosowane w Grze

pr, prki - punkty energii
explore, expo - eksploracja Krain lub wysp Graczy
hp - życie
exp, expić - zdobywać doświadczenie w grze, nabijać level`e
PW - prywatna wiadomość
WP - wysłać przedmiot
kr - kredyty
1k - 1000, 1kk - 1000000
lvl up - zdobyć level, poziom postaci
Karmazyn - Karmazynowa Dolina lub nazwa Świata/Krainy
Karma- Karmazyn
Atl - Atlantis
Stk- Styks
CC - Crimson Creation
Staty - Statystki (zarowno broni jak i graczy)
stat - statpack
cb - Clan Box

^Do góry

Szlachectwo, a co to w ogóle ?
Przede wszystkim musimy zacząć zdobywać punkty respektu wykonując na początku proste a z czasem coraz trudniejsze zadania/ questy. Zgromadzenie odpowiedniej ilości respektu pozwala wykupić coraz to wyższy poziom naszego szlachectwa (w Departamencie sarmackim). Każdy tytuł ma przypisane odpowiednie bonusy np. dodatkowe punkty do statystyk, czy umiejętności które możemy rozdzielić wedle uznania :) czy rabaty w sklepach państwowych. Zakup stopnia szlachectwa ukazuje nam wymagania, koszt i profity z uzyskania wyższego tytułu :)

^Do góry

Za co najłatwiej dostać karę?
Jeśli zaczynasz grę, zakladamy, że znasz regulamin. Jeśli nie zdążysz go przeczytać, nie dziw się, że dostaniesz karę, ale bez czytania możesz uważać na następujące punkty:

1. Ortografia - modzi są dziwnie przywiązani do języka polskiego i lubią pisanie bez błędów. CAPS jest także niemile widziany.


2. Przekleństwa - tak jak w pkcie 1wszym: bardzo tego nie lubimy. Jeśli przeklinasz, możesz dostać muta, czyli wyłączymy ci shouta. W drastycznych wypadkach możesz dostać kare pieniężna


3. Handel na shoucie - nie możesz umieszczać żadnych propozycji sprzedaży czegokolwiek, od tego jest forum handlowe (link jest po lewej stronie okna).


4. Handel zwojami - także grozi karą: mutem lub utratą kasy.


5. Obrażanie innych graczy - tego nie trzeba tłumaczyć, chociaż nie wszystkim wydaje się oczywiste...


A reszty zagrożeń dowiesz się po lekturze regulaminu. Miłej gry:)

^Do góry


Powered by manualCC 0.1 // design and code by h!t3< & v3Xor!u5 h4ck4z t3aM // Crimson InterActivE 2005-2006